5 PODSTAWOWYCH ZASAD SLOW LIFE

ul. Elektryków

Jeżeli przeczytałaś/eś ostatni wpis <klik tutaj> to z pewnością wiesz już czym jest slow life. 

Zwolennicy tej filozofii koncentrują się na przyjaźni i pozytywnych relacjach z ludźmi. Swój wolny czas poświęcają na rozwijanie własnych zainteresowań, przebywanie na łonie natury i kontakcie z bliskimi osobami. W jaki sposób udaje im się zwolnić tempo, a przy tym stale się rozwijać?

Po pierwsze postaw na “prawdziwe relacje”. Pielęgnuj rzeczywiste kontakty z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Odłóż czasem telefon – wirtualna rozmowa nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Przyjaciele są, a za chwilę może ich nie być. Doceń te osoby, którym naprawdę na Tobie zależy. 

Po drugie zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze i nie trać tego z oczu. Warto ryzykować dla czegoś, co pomoże Ci być sobą. Może to być np. określony sposób ubierania się.

Po trzecie – wnętrze jest najważniejsze. Nieustannie dbaj o swój rozwój osobisty. Pomogą Ci w tym liczne kursy, warsztaty i szkolenia, a także kontakt z przyrodą, muzyką i sztuką. Istotne jest też rozwijanie swojego hobby. 

Po czwarte – jedzenie. Jak mówi stare przysłowie – “jesteś tym co jesz”. Zwracaj uwagę na to, co trzymasz w lodówce. Nie wszystko co smaczne jest zdrowe, a nie wszystko co zdrowe musi stać się Twoim ulubionym jedzeniem. W slow life nie chodzi o bycie vege, czy wegetarianinem. Jedz to co Ci smakuje, ale z umiarem. Łącz stare przepisy z nowymi, używaj zamienników. Postaraj się urozmaicić swoją dotychczasową kuchnię. 

Po piąte, znajdź w tym wszystkim czas dla siebie. Odpoczywasz przy kubku z kawą? Jeśli tak, to wygospodaruj w ciągu dnia chwilę, aby chodź na 10 min usiąść z kubkiem kawy w dłoni. 

ul.Elektryków

marynarka – Levete Room (Tissu) | T-shirt – Levete Room (Tissu) | spodnie – Levete Room (Tissu) buty – Outlet Zalando

ul.Elektryków

ul.Elektryków

ul.Elektryków

ul.Elektryków

zdjęcia – Grzesiu 

Zobacz również

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.