BEAUTY INFO: IDEALNE NAWILŻANIE NA DZIEŃ

Pewnie nie raz zastanawiałaś się nad sensem używania kremu na dzień, który z pozoru nie robi nic, bo przecież nie zawsze widzimy „efekt końcowy”. Jestem przekonana, że część z Was omija ten krok w porannym pośpiechu, bo woli skupić się na idealnym makijażu.

A może zwyczajnie jeszcze nie znalazłaś kremu idealnego dla Twojego typu cery?

Dzisiaj opowiem Wam o tym jak ważne jest codzienne stosowanie kremów na dzień i na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze.

Krem nawilżający na dzień jest szczególnie ważny, ponieważ to właśnie zaraz po nim nakładamy: podkład, puder, kosmetyki do konturowania itd.. Krem nawilżający na dzień tworzy na naszej skórze warstwę ochronną, dzięki czemu skóra nie starzeje się zbyt szybko, poprzez wpływ kosmetyków kolorowych, a podkład trzyma się lepiej.

Wszystko brzmi tak banalnie, skąd mam jednak wiedzieć jaki krem wybrać, skoro na półkach sklepowych, aż roi się od przeróżnych kremów, które według producenta mają działać cuda.

Przy wyborze kosmetyku odpowiedniego dla Twojego typu skóry najważniejsze jest dobranie go do odpowiedniego rodzaju cery (normalnej, suchej, tłustej, mieszanej czy też trądzikowej). Jest to zdecydowanie najważniejsza kategoria. Kategorie wiekowe, które często producent sugeruje na opakowaniach, nie pasują do każdego typu urody. Pamiętajcie, że każda skóra potrzebuje nawilżenia, nawet ta z pozoru tłusta. Krem nie powinien być za ciężki ( jak w przypadku kremu na noc, który ma być gęsty i treściwy), krem na dzień powinien przede wszystkim mieć lekką konsystencję i szybko się wchłaniać, wiadome jest, że żadna z nas nie ma rano nadmiaru czasu, by czekać w nieskończoność, aż krem się wchłonie. Kolejna istotna sprawa to SKŁAD! Pamiętaj, że w składzie kremu na dzień alkohol zdecydowanie nie powinien znajdować się na początku listy składu. Istotne jest, żeby krem zawierał jeden ze składników silnie odżywiających i nawilżających naszą skórę, np.:

– KWAS HIALURONOWY,

– GLICERYNĘ,

– KOLAGEN,

– MOCZNIK,

– WAZELINĘ

-CERAMIDY

To najpopularniejsze substancje znajdujące się w kremach, poza nimi, są jeszcze oczywiście silikony czy parafina, jednak odnośnie ich dobrego wpływu na skórę zdania są podzielone, wielu uważa, że mogą one niekorzystnie wpływać na skórę, np. zapychając ją.

Pamiętajcie, drogi krem- nie znaczy dobry krem, często te z niższej półki cenowej mają lepsze składy i lepszy wpływ na naszą skórę, np. polecany przeze mnie w ostatnim poście krem nawilżający VIANEK (cena około 25 zł). A oto kilka innych propozycji:

  1. IWOSTIN SENSITIA – Cena około 35 zł <kup tutaj>
  2. VIANEK – Cena około 25 zł <kup tutaj>
  3. L’Oreal Paris Olejek NUTRI-GOLD – Cena około 27 zł <kup tutaj>

Miałaś już okazję korzystać z któregoś z tych kremów, podziel się z nami swoją opinią w komentarzu. Jestem mega ciekawa Waszych opinii. 🙂

Buziaki!

Tekst: Agata

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.