CZY OVERSIZE JEST DLA WSZYSTKICH?

SEE BLOGGERS

Na początku wyjaśnijmy sobie, czym jest “oversize”. Jest to określenie rzecz, które mają tylko jeden, uniwersalny rozmiar. Według założeń projektanta powinien on pasować zarówno na osoby noszące XS jak i te noszące XL. Ubrania tego typu są zazwyczaj wykonane z materiałów elastycznych, które umożliwiają swobodne poruszanie się, dzięki czemu są tak popularne. 

Ile jest w tym prawdy i czy ubrania typu oversize faktycznie pasują na każdą sylwetkę?

Niestety, pomimo tego, że są bardzo wygodne i nie krępują nas to nie sprawdzają się na każdej sylwetce. Głównym problemem może być ich wielkość oraz forma.  W przypadku osób bardzo niskich i szczupłych (XS) ubrania tego typu, często wyglądają na zbyt duże. Jak się domyślacie nie wygląda to dobrze. Za długie rękawy, “worki” pod pachami i szerokie ramiona – to najczęstszy problem. Z kolei u Pań w rozmiarze M/L ubrania oversize mogą niepotrzebnie dodać zbędnych kilogramów, a tego nie chciałaby żadna z nas. Dlatego zwracajmy uwagę na to, co kupujemy 🙂

Poniżej moja odsłona oversizowej koszuli wykonanej w 100% w bawełny. I tu pojawia się mój apel 🙂 Zwracaj uwagę na skład Twoich ubrań. Wiem, że powtarzam to po raz setny, ale latem wybieramy: LEN, JEDWAB, WEŁNA, BAWEŁNA, LYOCELL, WISKOZA. 

SEE BLOGGERS

koszula – Tissu | spodnie – Levete Room (Tissu) | spinka – no name | torba – Zofia Chylak | buty – Nike

SEE BLOGGERS

SEE BLOGGERS

SEE BLOGGERS

SEE BLOGGERS

SEE BLOGGERS

SEE BLOGGERS

zdjęcia – Grzesiu 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.