FASHION NEWS: Zmiany brytyjskich i amerykańskich projektantów JESIEŃ-ZIMA 2016/17

dsc_1015 Dziewczyny!

wiem, że nie przepadacie za relacjami z pokazów mody, w których pokazuje Wam najnowsze trendy prosto z wybiegu. W zamian za to postaram się  opowiedzieć Wam o zmianach w świecie mody, bez zbędnych szczegółów :). Spokojnie, teksty nie były długie, a ich treść będzie na pewno zrozumiała dla każdego 🙂

„To, co najbardziej pociąga mnie w modzie, to że jest ona odzwierciedleniem naszych czasów. Musisz w tym uczestniczyć, być świadkiem własnego momentu.” Nicolas Ghesquière

Co to jest Fashion Week (FW) myślę, że każda z Was wie i nie muszę tego tłumaczyć 🙂 – o tym, że właśnie trwa myślę, że niektórzy mogli zapomnieć lub po prostu nie wiedzieć…więc po cichu przypominam -> wrzesień-październik to najgorętszy okres w świecie mody. Po kolei w 4 światowych stolicach mody (NY, London, Milan, Paris) odbywają się pokazy najlepszych światowych projektantów oraz tych mniejszych (jak np. polskiej marki GOD SAVE QUEENS w NY), chcących zabłysnąć na zagranicznym rynku.

W tym roku, wraz z rozpoczęciem NYFW- brytyjscy oraz amerykańscy projektanci (m.in. Topshop, Diane von Furstenberg, Tom Ford) postanowili wprowadzić zmiany w sprzedaży kolekcji pokazywanych podczas FW. Nie będziesz musiała czekać już miesiącami na wymarzoną koszulkę lub torebkę.(*przypomnienie jak to działało do tej pory -> koszulkę, którą widziałaś we wrześniu mogłaś mieć w swojej szafie dopiero po kilku miesiącach od pokazu.) Obecnie możesz mieć ją już po pokazie. Ubrania wybranych firm będą dostępne tuż po pokazach w ich oficjalnych butikach. Wszystko za sprawą rozwoju technologii, tych marek.

Podsumowując, szybkie życie, rozwój technologii, potęga dużych marek oraz domów mody pozwala nam jeszcze szybciej szerzyć trendy, które od niedawna są na wyciągnięcie naszej ręki. Zaletą tego jest to, że ubrania tych marek powstają natychmiastowo i są dostępne w pełnej rozmiarówce, minusem jest natomiast niedokładny proces ich produkcji.

dsc_0972

dsc_0987

dsc_0999

dsc_0984

dsc_1009

sukienka – ZARA buty –  (1 zdj) Stradivarius (3 zdj) Apia

fot. JulaPhotography

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.