SPORTOWE BUTY WYBIERAJĄ KOBIETY, KTÓRE DĄŻĄ DO CELU…

FOOTWAY

~We współpracy z Footway~

Na taki tytuł natknęłam się ostatnio w jednym z popularnych czasopism dla kobiety. Czy to prawda? Czy kobiety, które stale wyznaczają sobie nowe cele i sumiennie dążą do tego by je realizować – chodzą wyłącznie w płaskich butach?

“Japonki to ulubiony model wolnych duchów, a mokasyny najchętniej zakładają kobiety odpowiedzialne.” to już kolejne stwierdzenie, które znajduję w tym samym magazynie. Zgadzam się z nim w 99%. W wygodnych klapkach (często popularnej marki Birkenstock) spotkamy fanki stylu boho oraz hyppie. Przeważnie są to osoby, który lubią fruwać wysoko w chmurach, za to mokasyny wybierają kobiety pewne siebie i pewne swojego stylu, mające własne zdanie, które twardo stąpają po ziemi.

Szczerze, nie ma się co dziwić wynikom tych badań. Chodzenie na wysokich obcasach to nie lada wyzwanie nawet dla modelek, które stale poświęcają się w imię Mody (tak, dokładnie mody przez duże “M”) lekceważąc przy tym swoje zdrowie. Obcasy to spory dyskomfort dla naszego kręgosłupa. To, że na co dzień chętniej wybieramy trampki/klapki/espadryle oznacza przede wszystkim to, że liczy się dla nas wygoda. Chyba żadna z nas nie wyobraża sobie robienia zakupów w uwierających szpilkach, czy spaceru z psem na kilkunastocentymetrowych koturnach. A może są tu pośród nas Panie, dla których obcas nie stanowią żadnego wyzwania?

Francja elegancja. Warto wspomnieć, że moda stale się zmienia – nawet twardo utarte schematy. Francuzki od kilku sezonów uwielbiają “wygodę” w butach. Rządzą tam botki (przede wszystkim te od Isabel Marant), baleriny (klasyczny model Chanel), trampki (Francuzi uwielbiają markę Nike oraz wszystkie “kosmiczne” modele ich butów) i bardzo niskie obcasiki (w tym przypadku również wygrywa Chanel), w których bez problemu można biegać po zatłoczonym mieście, jeździć na rowerze oraz bez obaw poruszać się metrem.

Cena odgrywa istotną rolę przy zakupie obuwia. Pamiętajcie, że w parze z ceną nie zawsze idzie jakość i wygoda, o czym zapewne nie raz się przekonałyście! Warto porównywać różne sklepy internetowe, ponieważ obecnie na rynku, każdy może narzucić nam swoją własną (często mocno zawyżoną) cenę.

FOOTWAY

FOOTWAY

FOOTWAY

FOOTWAY

FOOTWAY

FOOTWAY

FOOTWAY

FOOTWAY

sukienka – Tissu | koszyk – DIY | buty – Footway <kup tutaj>

photo. Grzesiu

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.