How to dress for WORK, czyli 5 dni w biurze

Jak wyglądałaby dzisiaj Victoria Beckham, gdyby na czas nie zmieniła swojego wizerunku? Projektantka przeszła bardzo długą metamorfozę, dzięki której stała się jedną z najbardziej poważanych i szykowanych bizneswoman. Jej pokazy zaliczane są obecnie do najważniejszych podczas nowojorskiego tygodnia mody, a projektantka uznawana jest za jedną z najlepiej ubranych gwiazd.

“Macie tylko jedną szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia”

Natalie Massenet (założycielka Net-a-porter)

Ubiór zależy przede wszystkim od branży, stanowiska i specyfiki pracy oraz tego kim są nasi klienci. Nie możemy porównywać garderoby prawniczki z garderobą stylistki czy Pani architekt. W wielkich korporacjach musimy przestrzegać tzw. dress code’u, który nakazuje zachowania umiaru (minimalizm). W tym przypadku nie ma mowy o eksponowaniu ramion ani głębokiego dekoltu. Sukienki oraz spódniczki powinny kończyć się na wysokości kolan, a spodnie powinny zakrywać kostki. Buty na obcasie nie powinny być wyższe niż 8-9 cm oraz zakrywać palce. Kolory powinny być stonowane, również na paznokciach. W wielu korporacjach w piątki możemy pozwolić sobie na swobodniejszy ubiór (jeansy, czy elementy wzorzyste).

płaszcz. sukienka, buty – ZARA torebka, kubek termiczny – Marc O’Polo

Większa swoboda panuje w sektorach kreatywnych, gdzie indywidualizm i osobowość pracowników są dodatkowo cenione. Dress code jest tam luźniejszy i bez problemu możemy pozwolić sobie na więcej.

marynarka – Soyaconcept (Tissu) koszula – Tissu spodnie – Forever21 (Tissu) torebka – TK Maxx

płaszcz, bluzka, spodnie – Soyaconcept (Tissu) torba – Big Star szal, buty – Vintage

STYL BIUROWY OCZAMI BLOGIERKI MODOWEJ

Styl biurowy nie pozostaje obojętny na zmiany w modzie. Dwuczęściowe kostiumy do pracy były hitem na wybiegu na jesień-zimę 2016/2017. Projektanci starają się w nowoczesny sposób odświeżyć dobrze znane wszystkim fasony. Możemy zaobserwować to u Max Mara i szwedzkiej marki H&M, którzy łączą dłuższą marynarkę (która latem sprawdzi się idealnie w roli płaszcza) z szerokimi spodniami. Kolor. Obok bezpiecznej czerni, szarości, granatu i beli, marynarki coraz częściej pojawiają się również w odcieniu malinowym czy czerwonego wina. Na ten odważny kolor mogą pozwolić sobie indywidualistki oraz współczesne bizneswoman. Propozycje w mocnych kolorach znajdziemy u Lanvin oraz Vetements. W stylu biurowym nie brakuje również odniesienie do lat 80., czyli mocno zarysowane ramiona (za pomocą poduszek) widzimy je u Giorgio Armani i Michael Kors. A jak Ty ubierasz się do pracy?

marynarka – Soyaconcept (Tissu) koszula (body) – Tchibo spodnie – Tissu

torba – Chanel buty – ZARA

płaszcz – Tommy Hilfiger sukienka – ZARA (Tissu) spodnie, golf, szal – Soyaconcept (Tissu)

beret – H&M torba, buty – ZARA

photo. & edit. – JulaPhotography

Chciałabym podziękować Fabryce Sztuk w Tczewie za możliwość wykonania

zdjęć w ich nowoczesnym obiekcie, a moich Czytelników

zapraszam do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca.

Listę wystaw znajdziecie <tutaj>

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.