ZORGANIZUJ SOBIE CZAS – PRACA, STUDIA, BLOG

Jak dobrze zaplanować sobie czas? Jeżeli niedługo zbliża się sesja, za dwa miesiące masz bronić licencjat, a za oknem jest przepiękna pogoda, każdą wolną chwilę wolisz spędzić na przygotowywaniu nowych zdjęć na bloga. Wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie, ale uwielbiam mieć dużo na głowie. Nie wiem jak Was, ale mnie “pełen kalendarz” jeszcze bardziej motywuje do pracy. W ciągu dnia raczej nie mam czasu na nudę i bardzo się z tego cieszę. W wolnym od pracy i studiów czasie – piszę bloga i tak na zmianę.

Moje sposoby na uporządkowanie wszystkich ważnych zadań?

Po pierwsze w podpunktach wypisuję sobie zadania, które mam do wykonania w danym tygodniu, dzięki takiej liście nie zapominam o żadnej czynności. Nie sugeruję się zasadą według, której najważniejsze zadania są na górze, a te mniej ważne na dole. Sama wybieram rzeczy z listy, bo przecież nie zawsze ma się na coś wenę. 

      2. Bez kalendarza, ani rusz! W mojej sytuacji nie wyobrażam sobie innego rozwiązania niż kalendarz. Terminy, spotkania, zmiany – nie jestem w stanie zapamiętać tego wszystkiego. Chociaż pamięć mam dobrą 😉

      3. Wstaję wcześniej. Do tej pory nie przywiązywałam większej uwagi do tego, o której godzinie wstaje i często były to różne godziny. Od pewnego czasu wstaję codziennie mniej więcej o 7:00 i uwierzcie, że czuję się świetnie! Mam dużo energii, nie jestem zmęczona, a mój dzień jest nieco dłuższy. 

      4. W 100 procentach wykorzystuję “zmarnowany czas” np. czekając w kolejce do lekarza, czy podróżując pociągiem. Zawsze mam coś do zrobienia. 

      5. Nie siedzę do późna. Jeżeli jestem zmęczona, kładę się spać i kończę zadanie na następny dzień ze świeżym umysłem. 

      6. Trzymam się terminów. W dzisiejszych czasach mało kto trzyma się ustalonych terminów, co bardzo mnie denerwuje, dlatego staram się, aby u mnie wszystko było na czas. 

Jaki jest Wasz sposób na za zorganizowanie sobie czasu? Wolicie chaos, czy porządek? Koniecznie, dajcie znać!

sukienka – Tissu | okulary – H&M | torba (koszyk) – DIY

photo. Ela

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Do organizacji czasu korzystam z aplikacji trello. Jest genialne! Możesz m.in ustawić deadline, listę zadań. Przy zbliżającym się ddl otrzymujesz powiadomienie. Szczerze polecam 😉

 2. Hm, od 11 tygodni zdjęcia z tą samą gazetką… Może pora już kupić nową? I te przecinki! Przepraszam, bo nie przeczytałem całego Twojego wpisu, ale w obu ostatnich zdaniach są źle postawione przecinki. Nie wróży to dobrze reszcie posta… Choć nie wiem, nie czytałem! W każdym razie przed “czy” stawiamy przecinek tylko, gdy wprowadza zdanie podrzędnie złożone. Gdy stosujesz “czy”jako przyimek, to nie stawiasz przecinka. W drugim zdaniu przecinek jest wzięty nie wiadomo skąd… Od kiedy stawia się je przed przysłówkami? Przecież nikt nigdy tego na pewno tak Cię nie uczył!? To nawet nie błąd, to po prostu pomyłka poniżej poziomu podstawówki. W każdym razie Twoje zdania powinny wyglądać tak: Wolicie chaos czy porządek? Koniecznie dajcie znać!
  Pozdrawiam i odsyłam do strony Poradni Językowej PWN: https://sjp.pwn.pl/poradnia

  1. Cześć Karol93 🙂

   Jest mi bardzo miło, że odwiedzasz moją stronę. Dziękuję Ci za cenne wskazówki dotyczące interpunkcji. Na pewno z nich skorzystam!

   Pozdrawiam, Ola

 3. “Chociaż pamięć mam dobrą ”
  Dobrze, że napisałaś, bo bym nie wiedziała, hihi!

  Ogólnie to czytam Twojego blogaska od dłuższego czasu i nie mogę wyjść z podziwu: świetnie piszesz! Mało kto tak dobrze stawia przecinki jak Ty, no i dbasz o to, żeby czytać wyłącznie aktualną prasę <3 Nie każdego na to stać, jestem w szoku, jak cudownie dysponujesz swoim czasem, pozazdrościć… Trochę się jednak martwię, że zaniedbasz studia przez pisanie na blogu… Skup się kochana, a zobaczysz efekty, wiem z własnego doświadczenia :*

  Pozdrawiam,
  Wierna Fanka

  1. Dziękuję za przemiły komentarz! Cieszę się, że na bieżąco śledzisz wszystkie wpisy <3 Co do uczelni, na szczęście daję radę łączyć pasję z nauką 🙂 Pozdrawiam, Ola <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.