Miejsce jak z obrazka, czyli Kwidzyn oraz Małe Wiosło

Witajcie. Dzisiaj zaproponuję Wam wycieczkę w dwa mało znane miejsca, które bardzo mnie urzekły. Obie miejscowości prezentują się jak z obrazka, szczególnie w piękny majowy dzień, kiedy kwitną drzewa, a dookoła jest zielono 🙂 

Kwidzyn, to małe miasto położone niedaleko Wisły. W jego centrum znajduje się piękny zespół katedralno – zamkowy, który jest unikalnym zabytkiem ze względu na cenną wieżę zwaną Gdanisko. Wieża połączona jest z zamkiem krytym pomostem, wspartym na pięciu filarach.

W zamku znajduje się muzeum, które ma swoje stałe ekspozycje między innymi: narzędzia kar i tortur, rzemiosło artystyczne i inne. Oprócz tego warta obejrzenia jest studnia, liczne komnaty oraz podziemia. Chociaż wewnątrz zamek ma wiele atrakcji, to moim zdaniem największe wrażenie robi on z zewnątrz, przez swój charakterystyczny pomost. Warto obejść ten obiekt dookoła, usiąść na chwilę na trawie, ławce lub starych schodach i podziwiać jego piękno.

Zwiedzając klasztory i kościoły szczególną uwagę zwracam na sklepienie oraz organy, ponieważ te dwa elementy najbardziej mnie interesują. Klasztor w Kwidzynie ma nieco surowy wystrój, w porównaniu do innych klasztorów, mimo to zachęcam Was do jego zwiedzenia.

Teraz zabiorę Was na drugą stronę Wisły, ponieważ znajduje się tam malowniczo położony punkt widokowy z malutką wieżą. Małe Wiosło jest małą wioską położoną w lesie, z której poprowadzony jest szlak do punktu widokowego. Warto tam pojechać dla pięknego widoku na Wisłę, Kwidzyn oraz okolice.

To był udany, słoneczny i ciepły dzień. Życzę Wam, aby Wasz był taki sam jak mój! 🙂

Ola.

ZWIEDZANIE: Sezon letni od 1 maja do 30 września, od godz. 9.00 – 17.00. Sezon zimowy od 1 października do 30 kwietnia od godz. 9.00- 15.00. Poniedziałki zamknięte.

CENY BILETÓW: Normalny 10 zł | Ulgowy 5 zł

Tekst, zdjęcia – Ola (PODRÓŻE | TRAVEL)

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.