LOOKIER CAFE – WYJĄTKOWE MIEJSCE, W SAMYM SERCU GDAŃSKA

Dzisiaj chciałabym zaprosić Was do miejsca, które mieści się w samym sercu Gdańska, czyli przy ul. Długiej. Dlaczego jest tak wyjątkowe? To właśnie w tym miejscu menu, atmosfera i wystrój dopracowane są do perfekcji. Chociaż nazwa wskazywałaby na to, że jest kawiarnia, nic bardziej mylnego! W “Lookier Cafe” napijecie się nie tylko pysznej kawy, ale zjecie również przepyszne burgery.

Bez wątpienia jest to miejsce, które tętni życiem od rana do późnych godzin wieczornych, co można przeczytać na ich oficjalnej stronie “czynne 7 dni w tygodniu od 8:00 do 22:00 w weekendy do ostatniego klienta”. Chociaż “Lookier” skupia przede wszystkim turystów, nie brakuje w nim również osób, dla których oprócz smacznego jedzenia, istotny jest dizajn. Wysoki sufit ozdobiony przepięknymi lampami, żółta kanapa oraz masa zdjęć – to tylko część wystroju. Właściciele restauracji postawili na prostotę, której klimatu dodają dodatki. Miłym akcentem są również filiżanki, na których widnieje subtelny napis „Lookier”. Warto wspomnieć również o spójności wnętrza, które wyróżnia celowy brak brandowania obcych marek, tzn. w środku nie znajdziemy lodówki z ogromnym napisem producenta napojów, zawieszek z logo koncernu alkoholowego. Właściciele postawili na indywidualizm, który szybko stał się ich wizytówką. 

Panna Cotta była po prostu przepyszna!

Bardzo się cieszę, że miałam możliwość odwiedzenia “Lookier Cafe”. Jest to zdecydowanie jedno z najfajniejszych miejsc na gastronomicznej mapie Gdańska, przechodząc wzdłuż ul.Długiej, nie zapomnijcie do nich zajrzeć. Lookier Cafe, ul. Długa 39

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.