OPALANIE – FAKTY I MITY

FOOTWAY

~We współpracy z Footway~

Każdy z nas jest spragniony słońca i nie ma się co dziwić, bo lato w Polsce trwa bardzo krótko. Większość z nas nabiera mocy już wiosną – jak tylko pojawiają się pierwsze promienie słońca wystawiamy ciało do słońca, dzięki któremu nasz organizm wydziela więcej endorfin – hormonów szczęścia, a my sami czujemy się lepiej. O czym należy pamiętać wygrzewając się na słońcu i jak nie zaszkodzić skórze? Oto kilka FAKTÓW dotyczących opalania:

  1. Opalenizna jest efektem ubocznym działania melaniny. Im ciemniejsza karnacja, tym silniejsza ochrona przed UV. 
  2. Numer SPF na kosmetykach oznacza, ile czasu możemy przebywać na słońcu po zastosowaniu danego kremu. Pamiętajcie jednak, że żaden z tych preparatów nie chroni naszej skóry w 100%.
  3. Kremy z poprzedniego roku nie chronią nas przed słońcem. Po otwarciu opakowania produkty tego typu szybko tracą swoją wartości ochronne (ok. 3 miesiące)
  4. Ten punkt skierowany jest głównie do Pań! Jeżeli posmarujecie się kremem z filtrem 15, a następnie podkładem z filtrem 25 to niestety, ale nie macie zapewnionej ochrony na poziomie 40. 
  5. Po opalaniu ZAWSZE należy opłukać się ciepłą wodą (nie, gorącą), a następnie posmarować się balsamem lub masłem kojącym lub łagodzącym.
  6. Znamiona, nawet te mniejsze należy chronić wysokim filtrem (dermatolodzy polecają krem z filtrem 50).
  7. Już 20 min przed wyjściem na plaże należy pamiętać, o posmarowaniu twarzy.
  8. To nie prawda, że przed wyjazdem na wakacje dobrze jest przygotować skórę na słońce (np. chodząc na solarium). Każda dodatkowa dawka promieniowania UV zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów skóry. 
  9. Rak skóry, nie jest chorobą dziedziczną. Występuje on na skórze odsłoniętej i jest wynikiem wieloletniej ekspozycji na UV.

FOOTWAY

FOOTWAY

FOOTWAY

FOOTWAY

FOOTWAY

sukienka – Tissu | torba – Bonprix | klapki – Footway <kup tutaj>

photo. Grzesiu

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.