Oto najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie – Pinterest

Na czym polega fenom Pinteresta? I o co w tym w ogóle chodzi?  Pinterest, podobnie jak Facebook, czy Instagram jest serwisem społecznościowy, w przeciwieństwie do nich jest przeznaczony głównie do wyszukiwania i kolekcjonowania zdjęć z całego internetu. 

Angielska nazwa Pinterest wywodzi się z dwóch słów: „pin” (przypiąć) i „interest” (zainteresowania). Tłumaczy to cały sens istnienia strony. Serwis ten umożliwia użytkownikowi publikowanie fragmentów wizualnych stron internetowych w jednym miejscu i ich tematyczne segregowanie.

Co łączy go z pozostałymi serwisami społecznościowymi?  Pinterest tak samo jak Facebooku, czy instagramie pozwala pozostałym użytkownikom „lajkować” poszczególne elementy za pomocą serduszka oraz komentować je. Jednak niewiele osób z tego korzysta. Przyznam się szczerze, że ja osobiście lajknełam może 5 zdjęć, głównie spędzam tam godziny w poszukiwaniu inspiracji nie tylko tych modowych, ale również jedzeniowych i wnętrzarskich. Co go wyróżnia na tle tak wielu portali? Każdy z nas może tworzyć swoje własne kolekcje stworzone z ulubionych zdjęć, oraz zapisywać je w albumach tematycznych na swoim profilu. Czy to nie proste, a do tego jakie przyjemne 🙂 Czy są tu jacyś fani Pinteresta? Jeśli tak, to koniecznie pochwalcie się swoimi kontami w komentarzach, z przyjemnością je odwiedzę!

www.pinterest.com

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.