Podkład – jak wybrać idealny odcień?

Podkłady – jak każda z nas wie, najważniejsza część naszego makijażu. Jeżeli podkład wygląda dobrze, reszta tez będzie w porządku. To podkład pozwala nam zakryć wszelkie niedoskonałości cery i tworzy bazę dla dalszego makijażu, w dodatku odpowiednio dobrany pielęgnuje cerę, dodaje blasku i sprawia, że czujemy się pewniej. Jak dobrać podkład do rodzaju cery i przede wszystkim (zmora większości kobiet) jak wybrać odpowiedni odcień? Na te i inne pytania postaram się dziś odpowiedzieć. Zapraszam do czytania!

PODKŁAD DLA CERY SUCHEJ

W przypadku cery suchej najlepiej zdecydować się na nieco lżejszy podkład, o mniejszym kryciu. Podkłady ciężkie, matujące mogłyby dodatkowo spotęgować suchość cery i wyglądać na skórze po prostu źle. Najlepiej więc by podkład był jak najbardziej lejący, do jego rozprowadzania najlepiej sprawdzi się gąbeczka. Pamiętajmy jednak, że nawet najbardziej nawilżający podkład nie zastąpi nam kremu nawilżającego! Warto zwrócić uwagę, aby podkład dla cery suchej zawierał w swoim składzie np. witaminę E, słynącą z właściwości nawilżających.

PODKŁAD DLA CERY MIESZANEJ

Kup podkład „inteligentny”, który matuje strefę T i jednocześnie nawilża policzki, zawiera substancje antybakteryjne oraz łagodzi podrażnienia. W przypadku cery mieszanej dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju kremy CC lub CC, które zakryją niedoskonałości, ale nie wysuszą strefy suchej skóry np. policzków. Najlepiej zdecydować się na te koreańskich marek, zazwyczaj mają dużo lepsze składy.

PODKŁAD DLA CERY TŁUSTEJ

Tu oczywiście najlepiej sprawdzą się podkłady matujące z substancjami pochłaniającymi nadmiar sebum oraz dodatkiem silikonu, który zwężą rozszerzone pory. Pamiętajmy, że cerę tłustą bardzo łatwo zapchać, więc i w tym przypadku bardzo ważny jest skład. Nie obciążajmy skóry ciężkimi matującymi podkładami codziennie – zostawmy je raczej na większe wyjścia.

Warto wspomnieć także o cerze naczynkowej, w jej przypadku najlepiej przed zastosowaniem podkładu (kryjącego, by zakrył wszelkie „pajączki”) zdecydować się na bazę pod podkład o kolorze zielonym lub korektor w tym samym kolorze. W przypadku cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień istotną rolę gra skład, dla danej cery zostały stworzone specjalne podkłady mineralne, które nie podrażnią dodatkowo skóry.

Wiemy już jaki podkład wybrać i czym się kierować przy jego zakupie zważając na rodzaj cery, jak jednak wybrać idealny odcień. Pamiętajmy, że w większych drogeriach typu DOUGLAS lub SEPHORA możemy poprosić o odlanie do małego słoiczka odrobiny podkładu, tak najlepiej sprawdzimy czy jego odcień nam pasuje, malując się nim w domu przy dziennym świetle. UWAGA! Pamiętajcie żeby podkładu nigdy nie testować na dłoni, tutaj odcień skóry jest inny. Kolor podkładu testujcie na linii żuchwy, bo to właśnie do szyi chcemy dopasować kolor podkładu. Jeżeli wasza szyja jest jaśniejsza niż twarz (co zazwyczaj występuję) to nic, zdecydujcie się w tym wypadku na jaśniejszy podkład, ponieważ nie ma nic gorszego niż za ciemny podkład na twarzy, który wyraźnie odcina się od szyi.

Mam nadzieję, że rozjaśniłam Wam odrobinę temat wyboru podkładu. Już niedługo opowiem Wam o mojej top 3 w temacie podkładów.

Buziaki

Agata.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.