SLOW LIFE – ŻYCIE WYMAGA UWAŻNOŚCI

STOCZNIA

Na całym świecie, a w konsekwencji również w Polsce pojawia się coraz więcej zwolenników nowego sposobu na życie. Idea ta koncentruje się na celebracji codzienności. Slow life jest odpowiedzią na towarzyszący nam nieustanny pośpiech i ciągłą presję otoczenia, w jakim funkcjonuje współczesny człowiek. Wszyscy żyjemy w świecie, w którym optymalizacja stała się kluczem do wszelkich działań. Nadążanie za trendami to już nie moda, a konieczność. Jesteśmy przyzwyczajeni do załatwiania wszystkiego za pomocą aplikacji, czy wiadomości na Facebooku. Tak, SMS-y powoli stają się przeżytkiem. Nic więc dziwnego, że współcześni millenialisi są już tym zmęczeni i sprzeciwiając się lansowanym schematom, szukają alternatyw pozwalających na zwolnienie tempa życia. Nadzieję znajdują w filozofii slow life, która sprowadza się do umiejętnego odnajdywania przyjemności w zaspokajaniu podstawowych potrzeb egzystencjalnych.

Filozofia powolnego spędzania czasu ma tylu zwolenników, ilu przeciwników. Jej krytycy postrzegają slow life jako kolejną fanaberię społeczeństwa i uważają, że to po prostu moda na atrakcyjny w naszych czasach styl życia. W świecie, w którym wszystko rozgrywa się z zawrotną prędkością, próby pozbycia się niepotrzebnego stresu są działaniem prozdrowotnym. Zwolnienie tempa zachęca również do skupienia się na najbardziej istotnych działaniach wpływających na jakość naszego życia. W ten sposób ilość przestaje mieć znaczenie, a dokładność bierze górę nad powierzchownością. 

stocznia

koszula – Ganni (Tissu) | T-shirt – H&M | spodnie – ICHI (Tissu) | kapelusz – ZARA | torebka – Gucci Vintage | buty – Adidas

stocznia

stocznia

stocznia

stocznia

stocznia

stocznia

zdjęcia – Grzesiu 

Torebkę Gucci w innej odsłonie znajdziecie tutaj <klik>

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.