Tajemnicza plaża na Babich Dołach w Gdyni

Historyczny moment, dzisiaj premierowo ukazała się okładka Vogue Polska, która oczywiście wywołała lawinę komentarzy. Zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Mamy nadzieję, że środek pozytywnie nas zaskoczy 🙂 To jednak nie wszystko! Dzisiaj premierowo ruszamy z działem TRAVEL | PODRÓŻE na szafainspiracji. Osobą odpowiedzialną za ten dział będzie już druga w naszym teamie Ola 🙂

No to zaczynamy!

Cześć,

Piesze wycieczki zimową porą to moja specjalność. Plaże w Trójmieście nigdy nie prezentują się tak pięknie i tajemniczo jak właśnie zimą, dlatego też dzisiaj zabieram Was na wycieczkę po plaży w Gdyni (Babie Doły). No to ruszamy!

Jak dostać się na plażę?

Dojazd na plaże w Babich Dołach nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza jeżeli ktoś nie zna Gdyni. Ja osobiście byłam tam już parę razy i zawsze parkuję na terenie pobliskiego osiedla. Charakterystycznym punktem tego osiedla jest samolot upamiętniający lotników z Babich Dołów. Zaraz po wyjściu z auta kieruję się w stronę wejścia numer 1 (na plaże schodzi się stromymi schodami). Po zejściu na plaże pierwsze co zobaczycie, to ruiny stojące w morzu. Jest, to torpedownia z czasów II wojny światowej, która została wybudowana przez Niemców. Obiekt ten robi na mnie ogromne wrażenie, tak samo jak liczni śmiałkowie podpływający łódkami i kajakami pod ruiny, aby zajrzeć do środka budynku. Musicie uwierzyć mi na słowo, niesamowity widok!

Ruszamy w stronę Oksywia. Po drodze spotykamy więcej meduz niż ludzi. Plaża w Babich Dołach nie należy do ulubionych miejsc turystycznych, przez co nawet latem nie spotkasz tam tłumów spacerowiczów. Znajdujemy czas, aby w spokoju zjeść kanapki, napić się gorącej herbaty i popuszczać kaczki na wodzie. Przyjemnie tak oderwać się na chwilę od rzeczywistości 🙂 Ruszamy dalej… Po drodze mijamy małą osadę rybacką, która wygląda na opuszczoną, przez co nadaje tajemniczości i klimatu temu niesamowitemu miejscu. Niestety dochodzimy tylko do bulwaru Oksywskiego, ponieważ pogoda uniemożliwiła nam dalszy spacer.

Plaża w Babich Dołach jest mało popularna, dzięki czemu jest niemalże nietknięta przez “ludzkie dłonie”. Warto ją odwiedzić, nie tylko ze względu na to, że jest piękna i tajemnicza, ale również dlatego, że jest ona miejscem historycznym. To niesamowite miejsce jest warte odwiedzenia o każdej porze roku.

Życzę Wam miłego spaceru.

Ola.

Tekst, Zdjęcia – Ola (dział TRAVEL | PODRÓŻE)

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.