TRAVEL TIPS

Ten wpis powinien ukazać się przed moim wylotem do Sztokholmu, ale niestety zabrakło mi kilku godzin by go skończyć 🙁 

#traveltips – to przydana lista rzeczy, która myślę, że przyda się każdemu kto wybiera się w krótką podróż.

  1. Buty. Muszą być przede wszystkim wygodne. Kiedy planujesz dużo chodzić, najlepszym rozwiązaniem będą trampki.
  1. Plecak. Jest praktyczny, zmieścisz w nim wszystkie przydane rzeczy, a przy tym zaoszczędzisz na dodatkowym bagażu (podróżując liniami Wizzair koszt dodatkowego, większego bagażu podręcznego to 90,00 PLN).  Ja zawsze w podróż tego typu wybieram ten od Chanel. A co w plecaku?
  2. Szalik/Chustka. W samolocie jest często zimno (przeciągi, klimatyzacja) warto więc zabrać ze sobą chociaż mały szalik.
  3. Paszport/Dowód osobisty. Bez niego żadna wycieczka za granicę się nie odbędzie. Ja na swój paszport kupiłam kolorową nakładkę, żeby zawsze mieć go na oku.
  4. Kosmetyczka. Pamiętaj, że w bagażu podręcznym butelka z kosmetykiem nie może przekraczać 100 ml. To bardzo ważne! w przeciwnym wypadku będziesz musiała pożegnać się z ulubionym perfumem lub kremem. Warto zabrać też ze sobą kilka plastrów oraz żel antybakteryjny.
  5. Gazeta lub Książka. Loty po europie nie trwają długo, ale jest to najlepsza okazja, żeby nadrobić zaległości z długo odkładaną książką lub gazetą. W samolocie nie ma Wi-Fi, więc nie ma szans, że coś nas rozproszy. No…chyba, że sąsiad obok 😉
  6. Przekąska. Ceny w Europie bardzo się od siebie różnią, dlatego warto zabrać ze sobą banana lub wafelka (szczególnie kiedy podróżujesz weekendowo) na wypadek kiedy zgłodniejesz, a w pobliżu nie będzie żadnego sklepu. (Pamiętaj, że podczas kontroli granicznej nie możesz mieć przy sobie żadnego picia, dopiero po jej przekroczeniu możesz zaopatrzyć się w jakiś napój.
  7. Okulary przeciwsłoneczne. Przydają się zawsze!
  8. Ładowarka do telefonu/Powerbank – szczególnie jeśli tak jak ja nagrywasz sporo snapów.

To kilka rzeczy, które warto mieć przy sobie w trakcie krótkiej podróży. Zgodzisz się? A może zabierasz coś jeszcze, koniecznie podziel się tym ze mną poniżej 🙂

dsc_0095

dsc_0092

T-shirt – Topshop | naszywki – Stradivarius | czapka – ZARA | jeansy – ZARA | bluza – Soyaconcept | plecak – Chanel

dsc_0125

dsc_0116

dsc_0129

dsc_0122

 

Tekst – Ola

Zdjęcia – Julia 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.