Zabieram Was na pustynię! Pokaz DESERT by QПШ Robert Kupisz LATO 2018

Podczas prezentacji kolekcji DESERT by QПШ Robert Kupisz zabrał swoich uczestników na pustynię! Projektant inspirując się bezkresnymi przestrzeniami oraz dziką naturą zaprezentował kolekcję na lato 2018.

Jakie ubrania pojawiły się  na wybiegu? 

Cała kolekcja została utrzymana w neutralnych kolorach, czyli beżach, brązach i błękitach, idealnie pasujących do pustynnych klimatów. Nie zabrakło również kolorystycznych akcentów, w tym przypadku w postaci intensywnego turkusu podkreślającego letni klimat kolekcji. Nie obyło się jednak bez długich, potocznie nazywanych już “kupiszowymi” bluzkami/koszulami (trochę koszule, trochę płaszcze), męskimi czarnymi koszulami zestawionymi z szortami, ogromne torby-worki, białe bluzy przewiązane jakby sznurkiem, białe sukienki z szerokimi rękawami, płaszcze, wydłużone topy-bokserki, oversize’owe bluzy naciągnięte na sukienki, męskie spodnie khaki z pasem plus sportowe akcenty – czapki z daszkiem oraz podkolanówki. Sylwetki uzupełniły sandałki marki Kazar oraz klapki i sneakersy marek adidas oraz Reebok. To jednak nie jedyne dodatki, na które warto było zwrócić uwagę. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć premierę kolekcji okularów przeciwsłonecznych zrealizowaną wspólnie z marką Albert I’m Stein, wśród których dominowały kocie oprawki oraz wzory moro w sam raz na słoneczne dni.

Skąd inspiracja tak odległą pustynią?

Według Roberta Kupisza „pustynia to wolność”. Nie ma w niej podziałów, uprzedzeń, ani społecznych norm. Pustynie nie tylko dają nam pełną swobodę, ale pozwalają również cieszyć się naturą, która wciąż nie została dotknięta przez człowieka. Właśnie dlatego ich popularność zwiększa się z roku na rok, a ludzie coraz częściej organizują tam festiwale i artystyczne wydarzenia, które łączą różne kultury czy narodowości. A chyba nic tak dobrze nie wpisuje się w ten klimat jak ruch hippisowki, który narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 60. Łącząc więc te dwa motywy, Kupisz zaprezentował kolekcję, której symbolami są niezależność i tolerancja.

photo. Elle

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.