LISTA ZAKAZANYCH HASHTAGÓW

ZAKAZANE HASHTAGI

Lista zakazanych #

To sprawdzone info – zakazane hashtagi istnieją naprawdę! Potwierdzają to przeróżni specjaliści, a także liczne fora dyskusyjne dotyczące mediów społecznościowych. Niektóre z nich blokowane są tylko na określony czas, pozostałe na zawsze. Ta sytuacja zmienia się w mgnieniu oka! Na zakazane hashtagi łapiemy się na każdym kroku – z okazji różnych świąt np. #easter, czy przez rutynę #mirrorphoto.

Co to znaczy, że hashtag jest zablokowany? Jeśli użyjemy go w opisie pod którymś z naszych zdjęć, to nie zostanie ono wyświetlony pod danym hashtagiem, a to w konsekwencji radykalne zmniejszy liczbę naszych odbiorców i narazi na tzw. shadowbana.

*Dla wyjaśnienia. Klikając np. w #fashionblogger pod zdjęciem, przechodzimy na stronę, gdzie wyświetlają nam się wszystkie zdjęcia pod którymi użyto tego hashtagu. Dzięki temu poszerzamy grono swoich odbiorców i zyskujemy nowe serduszka. Jeżeli jakiś # jest zablokowany, to klikając w niego wyświetli nam się komunikat o błędzie, w ten sposób nasze zdjęcie trafi do mniejszej liczby widzów. 

>500K 

Jak uniknąć zakazanych hashtagów? Obecnie na Instagramie zakazanych jest około 100k hashtagów! Szczerze, ta liczba jest przerażająca i zmienia się niemalże codziennie. Oznacza to, że przed dodaniem kolejnego zdjęcia powinniśmy sumiennie sprawdzić listę hashtagów, które zamierzamy umieścić pod naszym zdjęciem, kolejno wybrać z nich te najlepsze, które nie zostały użyte więcej niż 500k oraz nie są zablokowane i następnie udostępnić zdjęcie. Męczące? To prawda, tym bardziej, że ta lista stale się powiększa…. Jak powszechnie wiadomo Instagram zablokował wszystkie hashtagi dotyczące tematyki seksualnej, ten trend akurat popieram, ale dlaczego blokuje popularne hashtagi i utrudnia nam korzystanie z popularnej aplikacji? Okazuje się, że to wszystko spowodowane jest checią zwiększenia zysków z reklam 🙁 

Instagram nigdzie nie publikuje listy zakazanych hashtagów, taką listę musimy stworzyć sobie sami.

Poniżej znajdziecie sprawdzoną już, skróconą listę zakazanych hashtagów najczęściej używanych w Polsce, z których z pewnością nie raz korzystaliście. Warto ich unikać: 

ZAKAZANE HASHTAGI

ZAKAZANE HASHTAGI

ZAKAZANE HASHTAGI

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć Wam pojęcie zakazanych hashtagów, które budzi niepokój wśród wiernych użytkowników tej aplikacji. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące Instagrama, dajcie znać ! Chętnie postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.