ZNANE MARKI: MSGM

O tej marce musiałyście usłyszeć już zapewne nie raz! MSGM to włoski dom mody prowadzony od 9 lat przez zdolnego i przedsiębiorczego czterdziestolatka – Massimo Giorgetti, który czerpie inspiracje z muzyki Indie, sztuki współczesnej oraz innych znanych twórców Coco Chanel, czy Yves Saint Laurent. Tworząc w ten sposób wyjątkowe, a zarazem niepowtarzalne kolekcje wykonane wyłącznie dla wyselekcjonowanej grupy osób. Co jest chyba największym atutem i kartą przetargową na aktualnym rynku świata mody.

Massimo Giorgetti urodził się w Rimini w 1977 roku i jak sam twierdzi jego pasja do mody trwa od zawsze, dlatego też zaraz po ukończeniu liceum (o profilu rachunkowość), chcąc rozwijać swoją największą pasję jaką była moda zatrudnił się jako sprzedawca. Zdecydowanie wolał pracę w branży modowej, niż w rachunkowości, do której nie był stworzony. Miał bardzo dużo szczęścia, ponieważ już pierwszą swoją pracę znalazł w bardzo znanym butiku. Kolejno pracował również w showroomach w jednej z popularnych dzielnicy Riccione we Włoszech, ucząc się przy tym jak dokładnie wygląda praca projektanta mody. To niezwykłe doświadczenie pomogło mu lepiej zrozumieć ludzi jako klientów oraz dokładniej dostrzegać ich potrzeby. Dzięki uporowi i pracowitości, Giorgetti już w 2004 roku został samodzielnym, profesjonalnym projektantem. Po zaledwie czterech latach pracy jako projektant pod własnym nazwiskiem otrzymuje niezwykłą propozycję od Paoloni Group stworzenia własnej, niepowtarzalnej marki – MSGM.

Co wyróżnia tą markę od innych włoskich marek?

Zdecydowanie nie znajdziecie drugiej takiej marki na włoskim rynku mody. Luźne oversizowe kroje płaszczy i marynarek w typowo męskim stylu połączone z idealnie dopasowanymi sukienki, powtarzające się niezmiennie w każdej kolekcji logo marki, oraz mocne, żywe kolory to najbardziej charakterystyczne cechy MSGM. Do tego niepowtarzalne buty (te najbardziej charakterystyczne za kostkę).  Chyba żaden innych Włoch nie jest w stanie połączyć w tak genialny sposób stylu sportowego z niezawodną klasyką. Znany projektant w swoich kolekcji Woman Pre-fall prezentuje klasyczne garnitury w kratkę z luźnymi, dresowymi bluzami z ogromnym kapturem, na którym umieszcza duże logo marki w mocnym kolorze. Jednocześnie prezentując na wybiegu sylwetki, które wyglądają bardzo kobieco i realistycznie. MSGM to ubrania nie przebrania, lecz stroje dla każdej kobiety, która kocha modę i lubi czuć się swobodnie, ale przy tym elegancko. Wykorzystując klasyczne, znane nam wszystkim formy oraz działając pod wpływem emocji towarzyszących całemu procesowi twórczemu, Massimo łączy skrajnie różne style, tworząc przy tym nowy charakterystyczny dla siebie własny styl. Co stwarza na nas odbiorcach – niesamowite wrażenie.

Nie tworzy kolekcji unisex co mogłoby mu bardzo ułatwić pracę. Modę rozgranicza na damską i męską, tworząc przy tym samym dwa oddzielne pokazy dla Pań i Panów w zaledwie dwutygodniowym odstępie, co po raz kolejny pokazuje jego silny charakter, pracowitość i przede wszystkim przedsiębiorczość.

Tekst: Ola

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.