Zoom On: Torebki Zofii Chylak

Szukam prostej, ale oryginalnej torebki. Nie chciałabym, jednak wyrzucać jej już po kilku miesiącach, ponieważ będzie już do niczego. W tym celu od kilku miesięcy przeszukuje internet w poszukiwaniu polskich projektantów torebek. I powiem Wam szczerze, że jest ich niewielu (jeśli szukasz torby materiałowej, albo worka spokojnie takich osób jest sporo :)).

Od kilku lat na polskim rynku pojawiło się sporo młodych i zdolnych projektantów ubrań (szczególnie tych tworzących ubrania z szarych dresów), jeżeli chodzi natomiast o akcesoria, czyli torebki oraz buty, to z tym już znacznie gorzej. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam jedną z takich osób.

Zofia Chylak zajmuje się projektowaniem i szyciem na miarę. Współpracuje z krawcami, konstruktorami, kaletnikami i kuśnierzami w Polsce i za granicą.W Nowym Jorku uczyła się w dziale projektowania w Proenza Schouler oraz w atelier Nicolas Caito, uznawanego za najlepszego nowojorskiego konstruktora. Ukończyła krawiecki kurs kroju i szycia.Z wykształcenia historyk sztuki. Specjalizuje się w badaniach nad symboliką stroju w sztuce północnego renesansu. Znajomość historii stroju stanowiła zawsze inspirację i podstawę w jej projektowaniu.

MODELKA: Ola Rud­nic­ka | FOTOGRAFIA: Mag­da­le­na Łuniew­ska FOTOGRAFIA STILL LIFE: Bła­żej Żuław­ski | STYLIZACJA: Zuzan­na Kuczyń­ska | MAKE-UP: Wil­son | WŁOSY: Michał Bie­lec­ki | PRODUKCJA: Łuka­sz Nowak

insp. Vers-24

<link do strony>

Zobacz również

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.